DOI: https://doi.org/10.31866/2616-7948.2.2018.151661

УКРАЇНОЦЕНТРИЧНА СИСТЕМА ЗМІ ЯК ФАКТ І ФАКТОР СИСТЕМНИХ ЗМІН В УКРАЇНІ

Володимир Іваненко

Анотація


Стаття присвячена актуальній проблемі створення в Україні україноцентричної системи засобів масової інформації (ЗМІ). Такої, яка була б повністю незалежна від політичного клімату, створюваного корумпованою олігархічною владою.
Першочерговим завданням, яке поставлене автором цієї ініціативи, є залучити до участі в УСІМ україноцентричні ЗМІ та блогерів, в Україні та в діаспорі сущих, об’єднуючи їх навколо спільної мети і спільних завдань: створення потужної україноцентричної системи ЗМІ, яка відіграє ключову роль в українізації інформаційного простору України, стане вирішальним чинником піднесення національної свідомості та громадянської відповідальності суспільства й підготує Україну й українське суспільство до системних змін.
Досягнення такої мети автор вбачає в тому, щоб зібрати в єдине ціле окремі україноцентричні ЗМІ та блоги в Україні та діаспорі, а також на основі франчайзингу створювати нові інформаційні ресурси, базовані в Інтернеті та з перспективою виходу в реальний простір.
Розпочинати розбудовувати таку систему пропонується на спеціально створеній платформі, що отримала назву Українська Світова Інформаційна Мережа (УСІМ). Головним сайтом мережі бачиться згаданий UKRAINAINC.NET, на якому публікуватимуться: найважливіша інформація, огляди й аналітичні матеріали про Україну та діаспору. Сайт матиме два розділи: перший об’єднуватиме ЗМІ та блоги України за областями; другий — об’єднуватиме ЗМІ та блоги діаспори за країнами.
Окремо йдеться про платформу УСІМ як можливість творчої кар’єрної самореалізації журналістів.
Публікується для обговорення проект угоди про членство в цій журналістській спільноті, яке є добровільним і безкоштовним. Обґрунтовуються принципи членства в Мережі та напрями й умови співпраці.
Окремим пунктом розглядається франчайзинг як основа розбудови майбутньої Української Світової Інформаційної Мережі. Йдеться про зміст пакетів, які включатимуть реєстрацію та обслуговування доменів, тренінги з роботи над сайтами, фахову журналістську й редакторську підготовку чи перепідготовку членів Мережі тощо.
У висновках наголошується, що україноцентрична система ЗМІ є одним із ключових, вирішальних фактів і факторів системних змін в Україні. Унікальність цього проекту ще й у тому, що він розглядає інформаційний простір України у нерозривному зв’язку з інформаційним простором української діаспори, а отже — і світовим інформаційним простором.


Ключові слова


Інформаційний простір України; україноцентрична система ЗМІ; українська світова інформаційна мережа; українізація інформаційного про-стору; свобода слова; творча самореалізація; франчайзинг

Повний текст:

PDF

Пристатейна бібліографія ГОСТ


Copyright (c) 2018 Володимир Іваненко

Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution 4.0 International License.